https://

Sritis: Dailė, Etninė kultūra

Trukmė: 45 min.

Klasės: 1, 2, 3, 4

Kaina: 1,50 €


Edukacinė programa "Delmono raštai" susideda iš dviejų dalių- teorinė- mokinys supažindinamas su Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detale delmonu, kokia tai aprangos dalis, kas dėvėjo ir pan, kokios formos, kas buvo delmone vaizduojama, spalvos ir pan. Mokiniai turės galimybę delmonus apžiūrėti ir pasimatuoti. kita programos dalis- praktinė- mokinys pats kuria delmoną- sukuria delmono pagrindą- formą, parenka spalvas, išsikerpa detales, jas komponuoja ir priklijuoja prie delmono pagrindo. Progama "Delmono raštai" gali būti integruojama į dailės, technologijų, pasaulio pažinimo pamokas, puikiai tinka papildyti mokyklų etnines ar krašto pažinimo programas.

Edukacijos vieta Neringos g. 2 Rusnė, Šilutės r. sav.

Sritis: etninė kultūra

Trukmė: 45 min.

Klasės: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, (13)

Kaina: 3,00 €

Istorijų pasakojimo įgūdžiai yra labai svarbūs kasdieniame gyvenime. Kol žmogus nesuvaržytas įvairių struktūrizuotų rėmų, jis kuria istorijas labai laisvai- prisiminkime vaikystę- kodėl šviečia mėnulis- vaikas kuria istoriją ir savaip aiškina mėnulio švytėjimą. Vėliau jis įstatomas į rėmus ir pasakoja mokslinę versiją.

Laivo istorijos- tai būdas kurti istoriją, kuri iš dalies duos rėmus- laivas, laivininko paveikslas, laivybos ar žvejybos atributika, bet leis laisvai kurti, nes tai kas vyks laive- tai kūrėjo fantazija. Programa skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti, tad mokiniai susipažįsta su Mažosios Lietuvos etnine kultūra, amatais iki XX a. pradžios Nemuno deltoje ir Kuršių mariose plaukiojusiais laivais, laivininkų ir žvejų įrankiais, prietarais ir t.t. Edukacinę programą užbaigia refleksija- ką naujo sužinojau, ko dar iki šiol nežinojau.

Edukacijos vieta Neringos g. 2 Rusnė, Šilutės r. sav.

Laivo istorijos


.

Sritis: etninė kultūra

Trukmė: 90 min.

Klasės: 7, 8, 9, 10, 11

Kaina: 5,00 €

Paslauga ,,Rožės Mažosios Lietuvos metraštininkei Ievai Simonaitytei'' pagilins jaunimo žinias apie Mažosios Lietuvos XIX a. tautinio kostiumo, gyventojų etinio charakterio bei buities, tradicijų ypatumus. Stebėdami spektaklį ,,Titnagu apskelti '' (pagal I. Simonaitytės, E. Barauskienės kūryba) mokiniai kritiškai vertins teatro meno priemonių panaudojimą atskleidžiant spektaklio idėją. Paslauga ,,Rožės Mažosios Lietuvos metraštininkei Ievai Simonaitytei'' atliepia „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osios metinės“ minėjimo sukaktį.

Edukacijos vieta Nemuno g. 1A, Usėnai, Šilutės r. sav.

Sritis: lėlių teatras, etninė kultūra

Trukmė: 90 min.

Klasės: 3, 4, 5, 6

Kaina: 3,00 €


Kultūros paso programa ,,Švento Martyno žibintai'' , skirta 3 - 6 klasių mokiniams. Programos metu bus rodomas Kiemo lėlių spektaklis ,,Martyno šviesa'', kurio vyksme galės dalyvauti ir mokiniai. Spektaklyje rodoma istorija mokinius supažindins su Mažojoje Lietuvoje esančia tradicija - lapkričio 11 dieną uždegamais žibintais. Po spektaklio vyks Šv. Martyno žibintų, kurie simbolizuoja žmogaus gerumą, gamyba. Paslauga ,,Švento Martyno žibintai'' atliepia Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osios metinės“ minėjimo sukaktį.

Edukacijos vieta Nemuno g. 1A, Usėnai, Šilutės r. sav.


Sritis: dailė, dizainas

Trukmė: 45 min.

Klasės: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Kaina: 4,00 €

Mes gyvename simbolių pasaulyje- raidės, skaičiai, švenčių atributika,  šalių ir miestų herbai,  logotipai ir t.t. Kaip atsirado simboliai, kaip juos atpažinti, suprasti jų paskirtį, sugrupuoti pagal temas, mokiniai sužinos edukacinėje programoje, kurioje žaidimo forma, dirbdami grupėse ir individualiai, kritiškai mąstydami ir pasitelkdami savo kūrybiškumą susikurs po savo asmeninį simbolį.

Edukacijos vieta Neringos g. 2 Rusnė, Šilutės r. sav.

Simboliai mano gyvenime


https://